Biblioteka szkolna w dniach od 11 stycznia do 14 stycznia 2011 r. przeprowadziła akcję „ Cała polska czyta dzieciom”. Uczennice klas szóstych oraz wychowawczyni kl. III b p. I. Piątek czytały dzieciom z klas młodszych I- III. Do wybranych książek należały: „ Dziecię elfów”, „ Nowe szaty cesarza”, „ Anaruk, chłopiec z Grenlandii” i
„ Mikołajek i inne chłopaki”.
Po wybranej lekturze dzieci rozwiązywały krzyżówki, rebusy, zagadki, odgadywały przysłowia itp. Każdy zwycięzca otrzymał drobny upominek. Ogłoszono także konkursy plastyczne .
Celem tej akcji było uświadomienie dzieciom, jak ważne miejsce w życiu każdego człowieka zajmuje czytanie; jak czytanie rozwija myślenie oraz wyobraźnię.
Opracowała : Iwona Oboza
