Nawigacja

 • Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Strzegomiu

  Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Strzegomiu - Obrazek 1

 • Finaliści konkursu „zDolny Ślązak”

  Uczniowie strzegomskiej Dwójki: Marlena Jedyńczuk (8b), Nikodem Gajecki (8b) i Szymon Duma (8c) w styczniu br. wzięli udział w etapach wojewódzkich (finałowych) konkursu zDolny Ślązak z języka polskiego i języka angielskiego. Podczas rozwiązywania testów konkursowych wykazali się bogatą wiedzą i umiejętnościami znacznie wykraczającymi poza programy nauczania realizowane w szkole.

  Marlena Jedyńczuk w części pisemnej etapu wojewódzkiego z języka polskiego osiągnęła bardzo wysoki wynik, dzięki czemu zakwalifikowała się do części ustnej finału, który odbędzie się w marcu. Wszyscy mocno trzymamy kciuki za powodzenie Marlenki w finale!.

  Serdecznie gratulujemy finalistom i nauczycielkom, które przygotowywały uczniów do konkursu: pani Jolancie Oliwie i pani Krystynie Rajtar-Kryczenkowej.

 • „Bądź uprzejmy! Zmieniaj świat!”

  Z końcem I semestru 2019/2020 zakończyliśmy półroczną współpracę międzynarodową nad projektem e-Twinning, zatytułowanym „Be Kind! Change the World!” Przystąpienie naszej szkoły do projektu było korzystne dla uczniów. Poprzez partnerstwo z różnymi państwami uczniowie zyskali możliwość poznawania innych kultur oraz rozwijania swoich kompetencji językowych i TIK. Uczniowie, biorący udział w projekcie, wykazali się dużym zaangażowaniem, uświadamiając sobie jednocześnie, jakie możliwości komunikacyjne daje im znajomość języka angielskiego.

  W pierwszym miesiącu realizowania projektu uczniowie przedstawili siebie, szkołę, miasto oraz swój kraj. Prezentacje były wykonywane na wirtualnej tablicy i zamieszczane na platformie Twinspace, dzięki czemu uczestnicy projektu mogli poznać siebie wzajemnie. Ciekawym zadaniem było projektowanie logo dla projektu, przy wykorzystaniu różnych narzędzi internetowych. Najlepsze logo zostało wizerunkiem naszego projektu.  Uczniowie tworzyli również własnoręczne plakaty z wybranym przez siebie mottem, związanym z życzliwością. Kolejnym działaniem była realizacja różnych dobrych uczynków, do czego uczniowie podeszli bardzo emocjonalnie i wykazali się wrażliwością i empatią.  Wszystkie prace były prezentowane za pomocą programów komputerowych, opisywane w języku angielskim i przesyłane na wyżej wymienioną platformę. Równie dużo radości sprawiło przygotowanie indywidualnych zakładek do książek z mądrymi przesłaniami o szerzeniu dobroci oraz wysłanie ich tradycyjną pocztą do szkół wylosowanych wcześniej partnerów. Nasi uczniowie przygotowali pomysłowe zakładki dla uczniów z Turcji oraz Włoch i z niecierpliwością czekali także na zakładki z tych obu państw, a nadejście ich wywołało wiele pozytywnych wrażeń. W międzyczasie utrzymywaliśmy kontakt, korzystając z narzędzi Twinspace, wymieniając nasze poglądy w języku angielskim na temat życzliwości na utworzonym forum. Poza tym, pracując w partnerstwie, uczniowie układali wiersze akrostyczne. Ich treść pokazała, jak twórcze są dzieci na całym świecie i choć różni nas język i kultura, to życzliwość jest rozumiana przez wszystkich tak samo i wszyscy mają świadomość tego, jak jest ważna w naszym życiu.

  W I półroczu projekt był realizowany na zajęciach języka angielskiego, prowadzonych przez panią Agnieszkę Trzeciak w klasach 6 i 7. W II półroczu będą go realizować także uczniowie innych klas. Zadanie zostało podsumowane ankietą ewaluacyjną i spostrzeżeniami omawianymi na platformie. Potwierdzają one, że działania podjęte w ramach projektu wniosły wiele nowych doświadczeń i przyniosły wszystkim wiele satysfakcji, a zamierzony cel projektu został osiągnięty. Pamiętajmy: „życzliwość zawsze wraca”.

   

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.

   

 • ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

  Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia będą dla Was niezapomnianym czasem spędzonym bez trosk i zmartwień. By upłynęły w spokoju i radości, wśród rodziny, bliskich i przyjaciół. Niech nie opuszcza Was pomyślność i spełniają się najskrytsze marzenia.

  W imieniu społeczności PSP nr 2 w Strzegomiu

  dyrektor szkoły Elżbieta Smyk

 • Sukces uczennicy klasy VIII

  W dniu 26.11.2019 r. w Szkole Podstawowej w Stanowicach odbyła się VII Miejsko-Gminna Olimpiada Języka Angielskiego Szkół Podstawowych. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 8b Marlena Jedyńczuk, która zajęła I miejsce w konkursie.

  Opiekunem Marleny jest nauczycielka języka angielskiego K.Rajtar-Kryczenkowa.

  Gratulujemy uczennicy sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.

 • 1 grudnia – Światowy Dzień AIDS

  Podejmując działania na rzecz promocji zdrowia w zakresie profilaktyki HIV/AIDS w PSP nr 2 zorganizowano wystawę plakatów uczniów klas V-VIII oraz konkurs wiedzy na temat HIV/AIDS skierowany do uczniów klas VII-VIII. Jego celem było: poszerzanie wiedzy z zakresu problematyki HIV/AIDS, kształtowanie właściwych postaw młodych ludzi wobec osób zakażonych wirusem HIV lub chorych na AIDS, integrowanie młodzieży we wspólnych działaniach z zakresu profilaktyki zdrowotnej. W konkursie wzięło udział 15 chętnych uczniów.

  Wyniki:

  I miejsce: Klaudia Berestecka z kl. VIII b  

  II miejsce: Maja Łysomirska z kl. VIII a

  III miejsce: Julia Stromidło z kl. VIII b

  Serdecznie gratulujemy!

                                                                                                                                                                                                                                                                               Ewa Dobies

 • Wycieczka na Jarmark Bożonarodzeniowy do Drezna

             29 listopada uczniowie klas VI i VIII SP nr 2 wraz z nauczycielami wybrali się na jednodniową wycieczkę do Drezna. W programie wycieczki było zwiedzanie Muzeum Higieny, gdzie największą atrakcją była wystawa o nazwie ,,Przygoda człowiek”. Uczniowie oglądali eksponaty, które wyprodukowane zostały na potrzeby studentów medycyny. Spacerując tarasami wzdłuż Łaby, podziwiali piękną panoramę miasta. Oglądali barokowe zabytki Zespół Pałacowy Zwinger, zamek Królewski oraz kościół Marii Panny. Szczególnym punktem wycieczki był pobyt na najstarszym niemieckim jarmarku bożonarodzeniowym. Panująca atmosfera, bogactwo ozdob świątecznych, specjały kulinarne stworzyły magiczny nastrój, który długo pozostanie w pamięci.

                                                                                                                                                     Ewa Dobies

 • VI Gminny Konkurs Recytatorski z Języka Angielskiego

  W dniu 25.10.2019 odbył się VI Gminny Konkurs Recytatorski z Języka Angielskiego w Szkole Podstawowej w Kostrzy. W konkursie brało udział 7 szkół z terenu gminy Strzegom. Celem konkursu było: rozwijanie i wspieranie wśród uczniów zdolności recytatorskich, upowszechnianie poezji krajów anglojęzycznych oraz doskonalenie języka angielskiego. Uczestnik konkursu recytował wiersz w języku angielskim. Prezentacje recytatorskie mogły być wzbogacone o środki teatralne: element ruchu, rekwizyt oraz gest sceniczny. Uczennica naszej szkoły- Gabriella Gołębczyk uzyskała II miejsce w recytacji wiersza "Handy work". Gratulacje!                

                                                                  Opiekun: Dorota Mazurek    

 • Projekt „Podniesienie efektywności kształcenia w zakresie języka angielskiego w szkołach podstawowych”

  Dodatkowe zajęcia z języka angielskiego w ramach projektu „Podniesienie efektywności kształcenia w zakresie języka angielskiego w szkołach podstawowych” odbywają się w naszej szkole regularnie. Prowadzą je nauczycielki języka angielskiego z naszej szkoły. Uczniowie klas VII i VIII, uczęszczający na pozalekcyjne zajęcia, korzystają z różnorodnych pomocy naukowych, takich jak słowniki, fiszki, ciekawe pozycje książkowe     w języku angielskim. Jednak ogromną zaletą projektu jest możliwość nauki języka angielskiego dzięki sprzętowi multimedialnemu, takiemu jak tablica interaktywna czy laptopy dla każdego ucznia. Zajęcia prowadzone są metodami niestandardowymi. Uczniowie pogłębiają swoją wiedzę słuchając piosenek, oglądając filmy, pracując na programach komputerowych tworząc komiksy czy różnego rodzaju prezentacje w języku angielskim. Zajęcia są bardzo ciekawe i lubiane przez uczniów. Efekty projektu już są zauważalne. Dwoje uczniów uczęszczających na zajęcia przeszło do etapu powiatowego konkursu Zdolny Ślązaczek Język angielski, a oceny cząstkowe wielu uczniów znacząco się poprawiły. Cieszymy się, że ten projekt jest  realizowany w naszej szkole.

 • “Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!” Certyfikat „ Szkoła przyjazna osobom niewidomym”

  W dniach 14.10.2019-20.10.2019 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika z Oddziałami Przedszkolnymi w Strzegomiu przyłączyła się do akcji społecznej z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski 2019 pt. “Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!”, realizując w swojej placówce zajęcia z dziećmi na temat potrzeb i możliwości osób niewidomych i słabowidzących. Warto podkreślić, że nasza szkoła była jedyną, która wzięła udział w tym projekcie z terenu województwa dolnośląskiego.

  Celem akcji było kształtowanie postaw społecznych opartych na otwartości, tolerancji i empatii wobec osób niepełnosprawnych wzrokowo; zwiększenie integracji osób niewidomych ze środowiskiem społecznym i poprawienie ich funkcjonowania w tym środowisku; przygotowanie do udzielania właściwej pomocy osobom z dysfunkcją wzroku, zauważenie ich problemów oraz zapobieganie wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych wzrokowo.

  W projekcie uczestniczyli uczniowie klas I-VIII naszej szkoły z oddziałem przedszkolnym.  W ramach obchodów przeprowadziliśmy zajęcia wychowawcze oraz informatyczne, podczas których wykorzystaliśmy filmiki i ćwiczenia praktyczne obrazujące,  jak funkcjonują i poznają świat ludzie niewidomi.

  Wprowadzając ćwiczenia ukierunkowane na doświadczanie za pomocą innych niż wzrok zmysłów, wdrażaliśmy dzieci do zrozumienia sytuacji ludzi pozbawionych możliwości widzenia. Ćwiczenia praktyczne wykorzystywane podczas zajęć prowadziły do zrodzenia refleksji na temat tego, co było łatwe, co stanowiło problem i co można zrobić, aby poprawić sytuację osób z wadami wzroku. Jednym z przykładowych ćwiczeń była ścieżka sensoryczna ułożona z materiałów o zróżnicowanych fakturach. Zadaniem dzieci było przejście przez drogę z zamkniętymi oczami i opisanie swoich odczuć.

  Ciekawym zadaniem było ćwiczenie „Prowadź mnie”, podczas którego jedna osoba pełniła rolę przewodnika, a druga rolę osoby niewidomej. Dzięki temu dzieci odczuły chodzenie bez możliwości widzenia oraz uświadomiły sobie, jaka jest odpowiedzialność za druga osobę. Ćwiczenia  z zawiązanymi oczami uświadomiły uczniom, jak ważna jest pomoc osobie z dysfunkcją wzrokową i pokazały trudności, z jakimi stykają się osoby niewidzące i słabowidzące w codziennym życiu.

  Dzieci wiedzą, że są to problemy z przemieszczaniem się, wykonywaniem prostych czynności oraz trudności związane z izolacją od rówieśników i zależnością od pomocy innych osób, dlatego są świadome, że np. robienie zakupów, pomoc w zejściu ze schodów czy wspólne spędzanie czasu to pomoc, jaką mogą zaoferować.

  Na zajęciach zademonstrowano pismo punktowe, które można było dotknąć, a także spróbować swoich sił w  rozpoznaniu konturów cyfr czy liter za pomocą zmysłu - dotyku.

  Prezentowane filmiki edukacyjne oraz pogadanki uzmysłowiły uczniom, kim są osoby z dysfunkcją wzrokową, w jaki sposób można pomóc ludziom niewidomym w ich codziennym funkcjonowaniu i jak z nimi rozmawiać.  Uczniowie dowiedzieli się, że biała laska, pies przewodnik czy człowiek przewodnik to sygnały dla osób sprawnych i służą one osobom niewidomym do odnajdywania przeszkód w otoczeniu. Dowiedzieli się, że ludzie z dysfunkcją wzrokową posiadają wyjątkową przenikliwość na rzeczy nieuchwytne dla innych ludzi, a to jest nieoceniona wartość, dzięki której osoby z niepełnosprawnością wzrokową mają wiele do zaoferowania.

            Dzięki akcji wszyscy jesteśmy bardziej świadomi, otwarci, tolerancyjni i wyrozumiali wobec szeroko pojętej odmienności i potrafimy przejawiać etyczne postawy wobec ludzi niepełnosprawnych oraz udzielać właściwej pomocy osobom z dysfunkcją wzroku.

  Koordynatorzy projektu

  Agnieszka Trzeciak

  Dorota Mazurek

   

 • Nowe projekty e-twinning w PSP nr 2 w Strzegomiu

  W roku szkolnym 2019/2020 ruszyliśmy z kolejnymi projektami edukacyjnymi, tym razem, realizowanymi na platformie edukacyjnej e-Twinning, na której społeczność szkolna, gromadząca szkoły z całej Europy (i nie tylko), współpracuje ze sobą  za pomocą mediów elektronicznych.

  Projekty nastawione są na rozwijanie umiejętności komunikowania się w języku angielskim z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi komunikacyjnych i tym samym zwiększenie motywacji uczniów do nauki języka angielskiego oraz poszukiwanie nowych znajomości z różnych części Europy, poznając ich tradycje, kulturę, zwyczaje, a także podobieństwa i różnice w szkolnictwie.

  Pierwszy projekt  ”Be kind! Change the world!” przeznaczony jest dla uczniów klas 6-7. Celem projektu jest propagowanie życzliwości, inspiracji i wdzięczności. Nie ma lepszego czasu na rozwijanie dobroci, tolerancji i empatii niż teraźniejszość, więc bądźmy uprzejmi i zmieniajmy świat już dziś!  Projekt ponadto rozwija kompetencje międzykulturowe, poprawia znajomość j. angielskiego oraz wykorzystywania technologii informacyjno-komunikacyjnej. W działania zaangażowane są szkoły z Serbii, Włoch, Turcji, Ukrainy, Portugalii oraz Polski. W tym projekcie uczniowie tworzą logo projektu, prezentują swój kraj, miasto i szkołę, a następnie współpracując z rówieśnikami z Europy przeprowadzają działania związane z tematem projektu oraz tworzą dla siebie nawzajem upominki w formie zakładek, które docierają do szkół drogą pocztową. Wszystkie działania są prezentowane na platformie e-Twinning. Na platformie uczniowie wymieniają się swoimi poglądami na temat swoich miast, szkół, a także na temat związany z tytułem przewodnim.

  Drugi projekt „ Fun with words” skierowany jest do dzieci klas młodszych.  Celem jest nauka słów, objętych w programie nauczania w prosty i przyjemny sposób. Uczniowi prowadzą swój kącik e-Twinning, który ozdabiają  swoimi pracami i działaniami tematycznymi na dany miesiąc. Metody, pomysły oraz rezultaty podejmowanych działań prezentowane są na międzynarodowej platformie e-Twinning wśród partnerów, którzy włączyli się w realizację opisywanego projektu. W projekcie współpracuje około 50 szkół europejskich, co sprzyja dobrej wymianie doświadczeń i metod pracy wśród nauczycieli. Dzięki projektowi uczniowie poznają, jak uczą się ich rówieśnicy w innych krajach, poznają ich miasta, szkoły oraz rozwijają świadomość wartości poznawania świata.  Działania projektu sprawią, że uczniowie klas młodszych poprawią swoje umiejętności językowe oraz będą otwarci na różnice kulturowe, a nauczyciele poznają nowe, ciekawe pomysły związane z pracą z dziećmi.

  Trzeci projekt „ Writing journey” ma na celu zmotywowanie uczniów do rozwijania umiejętności pisania w języku angielskim. Projekt pomoże uczniom poznać nowe metody technologiczne, które przyczynią się do wykorzystywania ich w procesie uczenia się, a także wzmocnią swoje umiejętności dotyczące umiejętności pisania w języku angielskim.  W projekt zaangażowane są trzy państwa: Hiszpania, Turcja i Polska. Uczniowie w każdym miesiącu otrzymują temat, którego wątek rozwijają korzystając ze swoich możliwości i inwencji twórczej oraz wykorzystując ICT. Efektem końcowym będzie publikacja opowiadań w formie e-książeczki.

  Ideą wszystkich projektów jest promowanie własnej kultury, poznawanie kultury różnych krajów za pomocą narzędzi internetowych oraz organizowanie działań, w których wszystkie uczestniczące szkoły europejskie działają wspólnie. Ideą jest oprawa umiejętności uczniów w zakresie ICT, komunikacji i umiejętności językowych, uczestnictwo w interaktywnych zajęciach, poprawa umiejętności pracy w grupach oraz przekazywanie wartości, takich jak:  szacunek dla innych, tolerancja i otwartość na różne kultury.

  Koordynator projektu

  Agnieszka Trzeciak – nauczycielka języka angielskiego w PSP nr 2 w Strzegomiu 

  certyfikat_rejestracji_projektu_Writing_journey.pdf

  Logo_Be_Kind_Change_The_World.jpg 

 • Szachiści z „Dwójki” najlepsi w powiecie!!!

         25 listopada 2019r. w sali balowej Strzegomskiego Centrum Kultury rozegrane zostały szachowe finały powiatowe w ramach współzawodnictwa sportowego szkół organizowane przez Szkolny Związek Sportowy. Turniej rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych: Dolnośląskie Igrzyska Dzieci (uczniowie do klasy VI) oraz Dolnośląskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej (uczniowie klas VII i VIII). W obu kategoriach zagrali uczniowie z naszej szkoły.

   

         Po raz drugi z rzędu najlepszą szkołą w powiecie świdnickim w Dolnośląskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej została PSP nr 2 w Strzegomiu, której uczniowie zdobyli prawo udziału w finale wojewódzkim, z udziałem najlepszych szkół w województwie. Zawody te odbędą się 18 grudnia w Hali Stulecia we Wrocławiu.

  Skład naszej drużyny: Marcel Głąbała, Tymoteusz Wiącek, Jakub Nowakowski i Aleksandra Rut.

   

  W Dolnośląskich Igrzyskach Dzieci nasza szkoła zajęła 4 miejsce, przegrywając tylko o 0,5 punktu miejsce na podium.

  W zawodach wystąpili: Igor Stempniewicz, Igor Niemczyk, Artur Ratkowski i Gabriella Gołębczyk.

   

  Zdjęcia z Igrzysk można obejrzeć w albumie fotograficznym

 • OTRZĘSINY KLASY 4A

             Dnia 21listopada 2019 roku uczniowie klasy 4a zostali poddani obrzędowi „otrzęsin”, po którym uroczyście przyjęto ich do społeczności klas starszych. Imprezę przygotował i przeprowadził Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami. Podczas niej czwartoklasiści przechodzili rozmaite próby sprawdzające ich umiejętności oraz różnorodną wiedzę. Wspierała ich wychowawczyni - pani Katarzyna Kupczyńska.

  Czwartoklasiści musieli wykazać się znakomitą znajomością naszej szkoły – odpowiedzieć na pytania dotyczące jej funkcjonowania. Wyszli z tej próby zwycięsko. Mieli również okazję zaprezentować swój talent muzyczny i zaśpiewać krótki tekst z podręcznika do wybranej przez siebie melodii; oraz taneczny, tj. wystąpić w parze z miotłą. Okazało się to nie lada wyzwaniem. Wiele emocji wzbudziły też zmagania sportowe i zręcznościowe, do których należały: skoki na skakance, ćwiczenia z woreczkiem na głowie i próba dobrego refleksu. Atrakcją była również „czarodziejska dziura”, czyli rozpoznawanie przedmiotów dotykiem, z zawiązanymi oczami. Uczennice zaprezentowały swój talent plastyczny, wykonując portret wychowawczyni.

  Wszystkie zabawy odbywały się w miłym i radosnym nastroju, przy wsparciu uczniów klas starszych, którzy bili głośne brawa i dopingowali młodsze koleżanki i kolegów. Czwartoklasiści stanęli na wysokości zadania i udowodnili, że zasługują na zaszczytne miano uczniów klas czwartych Szkoły Podstawowej nr 2. W nagrodę zostali obdarowani słodkimi upominkami i pamiątkowym dyplomem.

 • Konkurs "Zdolny Ślązak" etap powiatowy

  21 listopada uczniowie PSP nr 2 udali się na kolejny etap konkursu "Zdolny Ślązak" z języka angielskiego. Eliminacje powiatowe miały miejsce w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Świdnicy. Szkołę PSP nr 2 reprezentowało 8 uczniów: Marlena Jedyńczuk, Jakub Nowakowski, Jan Sobański, Nikodem Gajecki z kl. 8b, Zuzanna Maj i Szymon Duma z kl.8c  oraz Maja Bąk i Mikołaj Lemański z kl.7b pod opieką nauczycielki języka angielskiego K.Rajtar-Kryczenkowej.

 • Dzień Dyni… czyli wesołe zabawy przedszkolaków…

   

  Niektórzy obchodzą Halloween, a inni bawią się z dziećmi podczas zorganizowanego w oddziale przedszkolnym w dniu  30 października 2019r. Dnia Dyni.  

   Na podstawie wysłuchanego wiersza pt. „Dynia” dzieci poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i że można z niej przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki. Następnie przystąpiliśmy do dyniowych zabaw matematycznych: klasyfikowania dyń wg wielkości, koloru i kształtu, szeregowanie od największej dyni do najmniejszej, przeliczania dyń. Wśród zabaw ruchowych były dyniowe kręgle, skoki przez różnej wielkości dynie oraz slalom dyniowy. Przebojem tego dnia była dyniowa piniata. Przedszkolaki z zapałem i ciekawością  zabrały się również do odkrywania "dyniowego wnętrza". Po przekrojeniu dyni wydrążały nasiona, obserwowały ich wygląd . Na   zakończenie   tego pełnego wrażeń dnia dzieci wykonały dyniowe lampiony, a na podwieczorek zajadały się dyniowym  kisielem.

  Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości, odkrywania i zabawy.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.

   

  Iwona Leśniczak

 • "Klasa z empatią"

  Nasza szkoła przystąpiła do akcji „Klasa z empatią”, organizowanej przez Stowarzyszenie „Polskie Towarzystwo Mutyzmu Wybiórczego”. Celem akcji jest zwiększenie świadomości na temat mutyzmu wybiórczego, jako zaburzenia o podłożu lękowym. Uczniowie klas przystępujących do akcji wypełniają zadania zawarte w regulaminie, odnoszące się do radzenia sobie z sytuacjami lękowymi, wsparcia w sytuacjach trudnych i znaczenia pozytywnych komunikatów kierowanych do innych. Klasy, które wypełnią wszystkie zadania, otrzymają tytuł „KLASA Z EMPATIĄ”, potwierdzony certyfikatem. Powodzenia.

  PLAKAT.pdf

  baner_klasa_z_emaptia.pdf

                                                                                    Koordynator: Marcela Rudnicka-Sznabel

 • Konkurs Empiku "Tysiąc powodów by czytać"

 • Kwesta w dniu 1.11.2019 r. przy strzegomskich cmentarzach

  Nasza szkoła w tym roku aktywnie włączyła się w akcję  ratowania polskich cmentarzy niszczejących za wschodnią granicą pn. „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”. Serdecznie dziękujemy za wsparcie  akcji i przekazanie białych i czerwonych zniczy, które zawieźliśmy już do Radia Wrocław.
   

  W ramach akcji w dniu 1.11.2019 r. uczniowie i nauczyciele naszej szkoły w godz. 10.00-14.00 przy strzegomskich cmentarzach będą prowadzili zbiórkę pieniędzy do oznaczonych puszek przekazanych nam przez organizatorów akcji. Po raz kolejny liczymy na wsparcie i zaangażowanie w prowadzeniu kwesty.

  Organizatorami akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” są Fundacja Studio Wschód i TVP Polonia pod patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. W jej ramach wolontariusze, głównie uczniowie dolnośląskich szkół, porządkują i inwentaryzują zapomniane polskie nekropolie, które niszczeją na Ukrainie. To największa tego typu akcja w Polsce.

  W tym roku szkolnym chcielibyśmy zorganizować wyjazd naszych uczniów na Ukrainę, aby ocalić od zapomnienia mogiły naszych przodków i wspierać Polaków mieszkających za wschodnią granicą.

 • CodeWeek w PSP nr 2

   CodeWeek, Europejski Tydzień Kodowania, to społeczna inicjatywa, w ramach której państwa europejskie rywalizują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych
  z programowaniem. W tym roku akcja trwała w całej Europie, w dniach od 5-20 października. Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami: Marzeną Ryż, Moniką Wanecką i Danutą Puchalską włączyli się w tę inicjatywę.

  10 października br. w naszej szkole odbywało się zgłoszone wydarzenie w ramach CodeWeek. We wszystkich klasach - od 2 do 8 - odbyły się lekcje informatyki i matematyki związane z programowaniem. W klasach 2-4 dotyczyły podstaw programowania. Uczniowie klas 5-8 w czasie lekcji informatyki tworzyli grę w pytania i odpowiedzi, dotyczącą stolic Europy, przy użyciu oprogramowania Scratch. Na lekcjach matematyki uczniowie uczyli się o metodach zapisu informacji, o algorytmach oraz kodowaniu instrukcji. Dzięki całej inicjatywie uczniowie PSP2 w Strzegomiu ćwiczyli logiczne myślenie, koncentrację uwagi, umiejętności matematyczne. Uczyli się, jak współpracować i rozwiązywać złożone problemy, co ponadto wpłynęło na doskonalenie ich kompetencji społecznych, rozwijanie ich kompetencji cyfrowych oraz na ich kreatywność.

                                                                                                                        Marzena Ryż

 • Głośne czytanie na długiej przerwie w bibliotece

  W dniu dzisiejszym biblioteka rozpoczęła coponiedziałkowe  spotkania pt. " Głośne czytanie na długiej przerwie w bibliotece" Choć nie ma nas jeszcze dużo, możemy wybierać sobie opowiadania. Dziś uczennice z klasy III c wybrały smutną historię dziewczynki z zapałkami. Zapraszamy wszystkich uczniów w każdy poniedziałek na długa przerwę - przeniesiemy się w świat baśni...

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Strzegomiu
  ul. Mickiewicza 1
  58-150 Strzegom

  Dyrektor: Elżbieta Smyk

  Wicedyrektorzy:
  Bożena Bednarska
  Sabina Ługowska

  Sekretarz: Halina Subocz

  Administrator Bezpieczeństwa Informacji (ABI) / Inspektora Ochrony Danych w PSP nr 2 z oddziałami przedszkolnymi w Strzegomiu :
  Krzysztof Olejniczak

  Możliwość zgłaszania spraw dotyczących bezpieczeństwa danych codziennie w godzinach od 8.00-15.00 pod numerem telefonu 609 010402
  lub adresem e-mail: krzysztof.olejniczak@comars.pl
 • tel/fax (+48)074 649 12 99

Galeria zdjęć