Dnia 4 kwietnia 2023r. uczniowie klasy 5b wraz z wychowawczynią p. Marzeną Ryż odbyli wizytę w Domu Dziennego Pobytu „Senior- Wigor” w Strzegomiu.
Uczniowie przygotowali krótkie prezentacje na temat tradycji Świąt Wielkanocnych
w Polsce i na Ukrainie. Przynieśli dla seniorów słodki poczęstunek w postaci ciast świątecznych, które przygotowali w domu wspólnie ze swoimi rodzicami i dziadkami. Ponadto razem z seniorami wykonali ozdoby świąteczne, wspólnie śpiewali piosenki biesiadne. Młodzież dowiedziała się też, jak spędzano święta i jakie były tradycje, dziesiątki lat temu. W czasie spotkania panowała miła, ciepła i domowa atmosfera, która połączyła pokolenia.
Wizyta uczniów klasy 5b w Dziennym Domu Pobytu „Senior-Wigor”
- 4
TYDZIEŃ ZDROWIA
Samorząd Uczniowski PSP nr 2 zaprasza na TYDZIEŃ ZDROWIA
17.04 (poniedziałek) - DZIEŃ WODY
18.04 (wtorek) - TURNIEJ P. SIATKOWEJ 3+3 (kl. VI-VIII)
19.04 (środa) - SPORTOWY CHALLENGE DLA KAŻDEGO
20.04 (czwartek) - DZIEŃ ZDROWYCH KANAPEK
21.04 (piątek) - DZIEŃ TAŃCA
ŚWIATOWY DZIEŃ LICZBY PI
- 4
Dnia 15.03.2023 odbył się w naszej szkole Światowy Dzień Liczby Pi. Chcieliśmy, aby był on świętem matematyki.
W tym dniu uczniowie mierzyli obwody, średnice kół, a następnie wyznaczali przybliżoną wartość liczby Pi. Rysowali obrazy tylko z użyciem cyrkla oraz miasto liczby Pi. Mierzyli się z zagadkami matematycznymi, próbowali swoich sił w wirtualnych matematycznych escape roomach. Układali wyrazy zaczynające się na Pi lub grali w Czarnego Piotrusia z tabliczką mnożenia. Na bardziej spragnionych emocji czekało matematyczne bingo. Na gwiezdnym podwórku pojawiła się wielka liczba Pi narysowana przez uczniów. Ci uczniowie, którzy chcieli dowiedzieć się czegoś więcej o liczbie Pi, mogli obejrzeć prezentację multimedialną. W przerwach między kolejnymi atrakcjami matematycznymi można było odpocząć układając klocki lego. Mamy nadzieję, że taki happening matematyczny stanie się coroczną tradycją w naszej szkole, a matematyka na wesoło pozwoli uczniom spojrzeć na ten przedmiot w bardziej pozytywnym świetle.
LIST DOLNOŚLĄSKIEGO KURATORA OŚWIATY
DRZWI OTWARTE DLA KANDYDATÓW DO KLAS I
KOPERNIKALIA 2023
- 32
W dniach od 6 do 10 lutego 2023 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Strzegomiu odbyły się Kopernikalia. W tym roku miały one jednak nieco inny wymiar niż zazwyczaj. Rok 2023 ogłoszony został Rokiem Kopernikańskim ze względu na 550. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika, która przypada 19 lutego. Podczas tygodniowych Kopernikaliów, przez naukę i zabawę, uczniowie naszej placówki mogli poznać niesamowitego człowieka, Mikołaja Kopernika. Niesamowitego, ponieważ był on nie tylko astronomem i autorem dzieła „O obrotach sfer niebieskich”, ale także astrologiem, matematykiem, prawnikiem, ekonomistą, strategiem wojskowym, kartografem oraz lekarzem i tłumaczem.
Uczniowie klas 1 – 3 oraz dzieci przedszkolne przez cały tydzień wykonywały karty pracy związane z patronem oraz kosmosem. Obejrzały również polski film rysunkowy z 2009 r. pt. „Gwiazda Kopernika”. Starsze klasy czynnie uczestniczyły w Festiwalu Nauki, w pokazach
i doświadczeniach o tematyce przyrodniczej. Festiwal, pozwolił odwiedzającym, przekonać się, że nauki przyrodnicze to ciekawy, często niezmiernie zaskakujący nas świat nauki, gdzie każdy może badać i eksperymentować. Był to czas radości, odkrywania i poszerzania swojej wiedzy.
Odbyły się również liczne konkursy: plastyczny - przedstawiający wizerunek Mikołaja Kopernika, międzyklasowy - na najciekawszą gazetkę ścienną, a także lapbook, poświęcony postaci patrona szkoły. Kolejną atrakcją była loteria zdrapkowa „Znaki Zodiaku”. Następnie przez kilka dni uczniowie „biegali” po szkole „Szlakiem dwójkowych astronautów”. Była to zabawa polegająca na odnalezieniu ukrytych na terenie szkoły obrazków astronautów i liter. Spośród uczniów, którzy odnaleźli wszystkie litery i ułożyli z nich poprawne hasło zostały rozlosowane nagrody.
Uroczystym momentem obchodów dni patrona, był apel przygotowany przez uczniów klasy drugiej i ósmej. Powaga i doniosłość chwili, reprezentowana przez najstarszych uczniów, łączyła się tu z radością i ekspresją najmłodszych debiutantów na scenie. Żywiołowo zaśpiewana piosenka „W Układzie Słonecznym wirują planety…” na długo zapadnie wszystkim w pamięć.
Ostatnim elementem obchodów, była Noc z Kopernikiem, dedykowana uczniom klas ósmych. Zaprezentowano na niej część artystyczną, dowcipny konkurs wiedzy o szkole, warsztaty – „Noc gier z Kopernikiem”, tańce, śpiewy. Niewielu udało się tej nocy zmrużyć oko.
Kopernikalia, to dopiero początek świętowania Roku Kopernikańskiego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2. Przed nami jeszcze wiele ciekawych wydarzeń mających na celu uświetnić 550. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika.
REKRUTACJA 2023/2024
Od 1 marca 2023 roku rozpocznie się w Gminie Strzegom nabór do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych
w szkołach podstawowych a od 12 kwietnia 2023r. nabór do klas I publicznych szkół podstawowych.W dniach od 6 lutego do 22 lutego 2023 r. rodzice dzieci uczęszczających do danego przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej składają na kolejny rok szkolny 2023/2024 deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w tym przedszkolu lub oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej.
Tym samym dzieci te bez udziału w postępowaniu rekrutacyjnym od 1 września 2023 roku będą wychowankami tego przedszkola. Wzory deklaracji dostępne będą w danym przedszkolu oraz na jego stronie internetowej.
Rodzice dzieci zamieszkałych w obwodzie danej szkoły podstawowej dokonują zgłoszenia dziecka do
I klasy szkoły podstawowej na rok szkolny 2023/2024. Dzieci te przyjęte zostaną do szkoły z urzędu. Wzory zgłoszenia dziecka będą dostępne w sekretariacie szkoły oraz na stronie internetowej szkoły.Przyjęcia pozostałych dzieci do wybranych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych, a także dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły do klasy I odbywać się będą po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego zgodnie
z przedstawionymi poniżej kryteriami i terminami rekrutacyjnymi.Pliki do pobrania:
wniosek_o_przyjecie_dziecka_do_oddzialu_przedszkolnego_2023-2024_23_(003).doc
Zgloszenie_ucznia_do_szkoly_2023-2024_23_(003).doc
Zgloszenie_ucznia_do_szkoly_spoza_obodu_szkoly_2023-2024_23_(003).doc
XXVI Dolnośląski Konkurs Recytatorski „Pegazik”
Z rzeczy świata tego zostaną tylko dwie,
Dwie tylko: poezja i dobroć... i więcej nic...C. K. Norwid
We wtorek, 7 lutego 2023 r., w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaroszowie odbyły się 10. jubileuszowe miejsko-gminne eliminacje XXVI Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”. Nasi uczniowie sięgnęli po najwyższe laury, zdobywając zaszczytne pierwsze miejsca.
W kategorii „młodsi” (IV-VI):
I miejsce zajął Michał Kiełbasa (kl. VI a) – opiekun artystyczny: Agnieszka Marczak.
W kategorii „starsi” (VII-VIII):
I miejsce zajął Witold Soprych (kl. VIII b) – opiekun artystyczny: Teresa Papież.
Wyróżnienia otrzymali:
Maria Klimsiak (kl. IV b) – opiekun artystyczny: Jolanta Oliwa.
Hanna Kołosowska (kl. VIII d) – opiekun artystyczny: Katarzyna Kupczyńska.
Gratulujemy również wspaniałego występu Mateuszowi Świrniakowi (kl IV b).
Zwycięzcom życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu!
DZIEŃ BABCI I DZIADKA
- 1
ZAPROSZENIE NA SPEKTAKL CHARYTATYWNY
Mamy przyjemność zaprosić Państwa na spektakl charytatywny
pt. „Baśniowy ambaras” przygotowany przez nauczycieli i rodziców uczniów PSP nr 2, który odbędzie się 25 marca 2023r. w sali SCK w godzinach 16.00 oraz 18.00.
Akcja została zorganizowana na rzecz Pani Edyty Woźniak przez Koło Przyjaciół Dzieci „Copernicus”, działające przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Strzegomiu . Dochód ze sprzedaży biletów (dobrowolnych wpłat) przekazany zostanie na Jej operację. Ze względu na fakt, że 5 marca 2023 r muszą wpłynąć środki finansowe do Fundacji „Siepomaga”, sprzedaż biletów (dobrowolnych wpłat ) będzie trwać od 2 -28 lutego 2023r. na terenie PSP nr 2 w sekretariacie szkoły.
Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do włączenia się w akcję charytatywną.
"Pomoc jednej osobie nie zmieni całego świata, ale może zmienić świat dla jednej osoby" (autor nieznany)
ZABAWA KARNAWAŁOWA
- 18
INFORMACJA
INFORMACJA
Serdecznie zapraszamy naszych uczniów do udziału w półkolonii zimowej, która od wielu lat jest współfinansowana przez Burmistrza Miasta i Gminy Strzegom Pana Zbigniewa Suchytę.
Półkolonia odbędzie się na terenie szkoły w dniach:
- 13.02. - 17.02.2023r. (turnus 1)
- 20.02. - 24.02.2023r. (turnus 2)
Zapisy u p. Sabiny Ługowskiej i p. Ewy Ibek
Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zapisu
AKCJA EKOLOGICZNA
Drodzy uczniowie i rodzice !!!
Nasza szkoła przystąpiła do projektu “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.
Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!
Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty
sprzęt na rzecz wybranej szkoły.
,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’
Termin Akcji: 2.01.2023 r.- 19.01.2023r
Miejsce Akcji: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Strzegomiu
PARTNERZY AKCJI :
Operatorem Akcji jest Green Office Ecologic Spółka z o.o.
Siedziba Spółki - Warszawa 00-074, ul. Trębacka 4
Kontakt telefoniczny: 669-482-511 ; 83 341 75 94 wew. 23; w godz. 8:00 - 16:00
e-mail: eko.szkoly@greenoffice.co / www.dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl
ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP.
NIE ODBIERAMY TONERÓW I ŚWIETLÓWEK
LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI
- 9
Od 1 września 2022 roku Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Strzegomiu z oddziałami przedszkolnymi bierze udział w programie Laboratoria Przyszłości ,który jest inicjatywą edukacyjną realizowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Celem programu jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka) poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.
PSP nr 2 w ramach programu otrzymała wsparcie w wysokości 170 400 zł.
Z otrzymanych środków zakupiono
- Pracownię druku / drukarkę 3D wraz z filamentami, laptopem i oprogramowaniem
- Zestaw edukacyjny: mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami
- Zestaw audio-wideo / aparat fotograficzny , statyw do aparatu i kamery
zestawu oświetleniowego: Lampa SOFTBOX ze statywem i żarówką
mikrofon kierunkowy, nagłowny , Zestaw z mikrofonem dynamicznym mikroporty gimbal do aparatu fotograficznego i kamery Nagłośnienie - subwoofer + 2x kolumna - Wirtualne laboratorium przedmiotowe System ClassVR -24 szt. okularów
- Mikroskop w zestawie z przenośnym wizualizerem
- Teleskop astronomiczny
- Konsola mikser dźwięku 8 kanałowy
- Klocki LEGO Education BricQ Motion Essential Pack
- Roboty edukacyjne PHOTON EDU
- Mobilne zestawy nagłośnieniowy
- Meble do Pracowni technicznej wraz z wyposażeniem
W ramach programu w szkole organizowane są zajęcia:
- zajecia fotograficzne
- Lekcje przyrody i biologii
- zajęcia z robotyki
- warsztaty matematyczno-fizyczne
- zajęcia techniczne
- zajęcia kreatywne : plastyczne, językowe,
- projekty międzynarodowe –przygotowanie prezentacji , warsztaty kreatywne z wykorzystaniem drukarki 3D
PODSUMOWANIE PROJEKTU "Za moich czasów Wnusiu..., w XXI wieku Babciu"
- 13
Przez ostatnich kilka tygodni 25 uczniów z klas ósmych wraz z 25 babciami/dziadkami brało udział w realizacji zadania pt. "Za moich czasów Wnusiu..., w XXI wieku Babciu" w ramach projektu Międzypokoleniowe Centra Edukacyjne – wsparcie integracji międzypokoleniowej finansowanego przez Ministra Edukacji i Nauki, w kwocie 20 000 zł.
Głównym celem realizacji zadania było budowanie integracji międzypokoleniowej poprzez zawiązanie na drodze formalnych i intencjonalnych działań łączności między generacjami; rozwijanie współpracy międzypokoleniowej; promocja społeczeństwa doceniającego wartości i zasoby każdej generacji oraz jednostki, rolę młodych i starszych w ich rodzinach i społecznościach.
Działania planowane do realizacji w ramach projektu były podzielone na dwie grupy. Pierwsza „Dawniej” obejmowała zadania, w których starsi mogli podzielić się z młodszymi doświadczeniem, wiedzą, umiejętnościami. Mogli oddać się wspomnieniom, a i nierzadko nostalgii podczas zwiedzania Muzeum Porcelany. W trakcie pracy w ziołowej pracowni, lepieniu pierogów czy przygotowaniu świątecznych stroików fachowa pomoc babć i dziadków po wielokroć okazywała się zbawienna.
Druga „XXI wiek” zawierała warsztaty z robotyki, gogli VR oraz wycieczkę do Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis. W tej części, to młodzież pokazywała babciom, dziadkom swój świat. Nowinki technologiczne, które można wykorzystać w szkole i w domu. Niecodzienne wykorzystanie telefonu komórkowego do oglądania trójwymiarowych obrazów.
Sposób użycia multimediów oraz interaktywnych instalacji i technologii, jako niewątpliwie nową i do tej pory niespotykaną formę ekspozycji.
Na zakończenie projektu odbyło się spotkanie wigilijne. Uczestnicy przy tradycyjnym wigilijnym stole wspominali wspólnie przeżyty czas, opowiadali o swoich wrażeniach. Uczestniczyli w Jasełkach przygotowanych przez uczniów PSP2.
Babcie, dziadkowie, wnuczęta dzięki realizacji zadań projektu, mogli zatrzymać się na chwilę, wspólnie spędzić czas, wymienić doświadczeniami, zacieśnić więzi. Starsi dostrzegli, że świat współczesnego nastolatka przesycony techniką, nie musi być wcale taki zły. Współczesne technologie dają ogromne możliwości, otwierają szeroko okno na świat bez wychodzenia z domu. Młodzi mogli czerpać z mądrości babć i dziadków, mogli posłuchać pouczających i zabawnych historii. Kolejny raz mogli się przekonać, że zawsze mają w nich wsparcie, mogą ich prosić o radę i inspirację. Dostrzegli również, iż warto czasami wyjść z babcią do szkoły na warsztaty czy pojechać z dziadkiem na wycieczkę.
W tym nadchodzącym świątecznym czasie, wszyscy uczestnicy projektu, otrzymali najpiękniejszy prezent z możliwych – wspólnie spędzone, radosne, rodzinne chwile.
JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE
- 5
Jasełka szkolne przygotowane przez uczniów wprowadziły nas w świąteczny i refleksyjny nastrój oraz przypomniały, jak ważne jest kultywowanie polskich tradycji.
Świąteczna bajka pt."Przygody Mikołaja"
- 4
Świąteczna bajka pt."Przygody Mikołaja" przygotowana przez nauczycieli naszej szkoły dla uczniów kl. 0-8
Sukcesy na szachownicy
- 4
W środę, 14 grudnia reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w turnieju szachowym Dolnośląski Szach-Mat, który został rozegrany w Lubinie. Zawody przeznaczone były dla uczniów szkół podstawowych z terenu Dolnego Śląska.
Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły, którzy indywidualnie zdobyli trzy miejsca na podium, a szkoła w klasyfikacji drużynowej zajęła rewelacyjne 3 miejsce, tracąc do drugiego miejsca zaledwie 0,5 punktu. Sklasyfikowanych zostało 27 szkół z naszego województwa.
Indywidualnie najwyższe miejsca w swoich grupach zajęli:
1 miejsce – Natalia Buczek – grupa dziewcząt klasy I-II
1 miejsce – Oskar Kiszkiel – grupa chłopców klasy III-IV
3 miejsce – Gabriella Gołębczyk– grupa dziewcząt klasy V-VIII
Ponadto naszą szkołę reprezentowali także: Antoni Sypko, Fabian Taranek, Wiktor Kiszkiel, Miłosz Stempniewicz, Aleksander Stempniewicz i Wojciech Zontek.
ZBIERAMY DARY DLA POTRZEBUJĄCYCH!
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie