W dniu 23 kwietnia br. Publiczna Szkoła Podstawowa w Strzegomiu była organizatorem gminnego turnieju pod hasłem „Trzymaj Formę”. Impreza ta miała związek z przystąpieniem naszej szkoły do sieci placówek oświatowych promujących zdrowie. Projekt szkoły nosi tytuł „Sprawni wczoraj, dziś i jutro”.
Turniej odbył się w hali strzegomskiego OSiR. Do udziału zgłosiły się szkoły: nr 2,3 i 4 ze Strzegomia oraz z Kostrzy i Olszan. Rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach:
- konkurs rysunkowy pt. „Dyscyplina sportowa, jaką chciałbym uprawiać” /dla kl. 4/
- rywalizacja sprawnościowa /kl.5/
- konkurs wiedzy o sporcie i zdrowiu /kl.6/
Głównym celem imprezy było wdrożenie uczniów do podejmowania aktywności sportowej, poznanie roli systematycznych ćwiczeń w doskonaleniu sprawności fizycznej, propagowanie rywalizacji zgodnej z zasadą „fair play” oraz nauka wyrażania swoich emocji w pracach plastycznych.
Klasyfikacja końcowa turnieju:
I miejsce PSP nr 4
II m. PSP nr 3
III m. PSP nr 2 i PSP z Kostrzy
IV m. PSP z Olszan
Zawody przygotowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego PSP 2- Ewa Kotowicz i Dariusz Trzeciak.
Organizatorzy serdecznie dziękują władzom miasta za ufundowane w turnieju nagrody, a kierownikowi OSiR za udostępnienie hali sportowej.
