W ramach realizacji projektu ekologicznego „Przyroda naszego regionu” na zajęciach koła przyrodniczego uczniowie klas 6 wraz z nauczycielkami przyrody przeprowadzili drugi etap inwentaryzacji przyszkolnej zieleni. W trakcie tej części członkowie koła przyrodniczego pod kierunkiem opiekunów zamontowali tabliczki do oznakowania roślin rozpoznanych w czasie pierwszej części inwentaryzacji przyszkolnej zieleni. A oto, niektóre z drzew, które możemy zaobserwować na przyszkolny terenie wraz z krótką informacją na ich temat :
Żywotnik zachodni ‘Columna’ to odmiana zimozielonej rośliny iglastej, należący do rodziny cyprysowatych. Osiąga 5-6 m wys. Charakteryzuje się dużą siła wzrostu i tworzy niemalże idealnie kolumnową, zwartą koronę z krótkimi konarami. Owocami są drobne szyszki. Początkowo żółtozielone, osiągają 8-12 mm długości. Nasiona są drobne, wąskie, oskrzydlone.
Klon jawor to drzewo do 40 metrów wysokości. Korona szeroka i kulista. Pień pokryty łuszczącą się tafelkowato korowiną. Liście grube, 5-klapowe do 16 cm długości. Jesienią przybierają barwę żółtą lub pomarańczową. Kwiaty w zwisających gronach, zielonkawe. Ukazują się po rozwoju liści (w maju). Skrzydlaki zielone, rozstawione pod kątem ostrym.
Robinia akacjowa osiąga wysokość do 25 metrów. Posiada 20 cm złożone liście z 11-15 jajowatymi listkami. Na jesieni liście nabierają intensywno-żółtej barwy. Charakterystyczne, wonne, białe kwiaty w zwisających gronach pojawiają się w czerwcu. Drzewo jest bardzo wytrzymałe - wykorzystuje się je do wyrobu sprzętu sportowego i budowy statków.
Jarząb pospolity, Jarzębina to niewielkie drzewo do 15 metrów wysokości. Liście złożone z ogonkiem 3 cm, o całkowitej długości do 15 cm składające się z 9-17 podłużnie owalnych listków o końcach ostro piłkowanych. Liście po roztarciu pachną gorzkimi migdałami. Matowo-zielone, na jesieni złotożółte lub czerwono-żółte. Białe kwiaty tworzą wzniesione rozpostarte baldachy. Kuliste, czerwone owoce zawierające trzy nasiona, zebrane w grona.
Modrzew europejski to drzewo o wysokość do 40 m. Górne gałęzie rosną poziomo a dolne nieco zwisają. Igły 2-4 cm, są miękkie i giętkie, trochę spłaszczone, zielone, jesienią złotożółte. Kwiaty męskie -jasnożółte, żeńskie-purpurowe, później zielonawe. Dojrzałe szyszki grubości do 3 cm, brązowe, utrzymują się na drzewie.
Dąb czerwony to drzewo wysokości do 25 metrów. Pień prosty, kora gładka, szara, lekko połyskująca. Z wiekiem staje się brązowawa, spękana i matowa. Liście do 20 cm długości, ułożone skrętolegle, na ogonkach 2-5 cm. Owalne, zatokowato podzielone z ząbkowatymi płatami. Na jesieni przybierają jaskrawoczerwoną barwę. Szarobrązowe żołędzie dojrzewają w ciągu 2 lat i siedzą w charakterystycznych spłaszczonych miseczkach.
Świerk kłujący srebrny to wiecznie zielone drzewo o wys. do 30m. Igły długości 1,5-3 cm, ostro zakończone, niebieskozielone lub niebieskoszare. Ułożone promieniście dookoła pędów. Gatunek jednopienny. Kwiaty żeńskie szyszeczkowate i zielonkawe. Kwiaty męskie długości do 3 cm, podłużne, o żółtawym zabarwieniu. Szyszki zwisające, jasnobrązowe, długości 4-7 cm.