Nawigacja

Indywidualizacja nauczania i wychowania RAZEM W PEŁNI SPRAWNI Klub Bezpiecznego Puchatka Program "Moje dziecko idzie do szkoły". Erasmus +2016-2018 Projekt Interreg V-A Republika Czeska - Polska PODNIESIENIE EFEKTYWNOŚCI KSZTAŁCENIA W ZAKRESIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH

Szkolne projekty i programy

1 czerwca 2019 r. 8 szkół podstawowych dla których organem prowadzącym jest Gmina Strzegom rozpoczyna realizację projektu Podniesienie efektywności kształcenia w zakresie języka angielskiego w szkołach podstawowych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Całkowita wartość projektu to 804686,76 zł, w tym kwota dofinansowania   764440,38zł.

Głównym celem  projektu jest podniesienie u uczniów kompetencji kluczowych, wykształcenie właściwych postaw i umiejętności niezbędnych na rynku pracy oraz rozwijanie indywidualnego podejścia nauczycieli  do  ucznia szczególnie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Realizacja projektu obejmuje dwa lata szkolne od 1.06.2019 do 31.05.2021 r.

Projekt skierowany do uczniów klas VII-VIII i  nauczycieli jęz. angielskiego polegać będzie na organizacji dodatkowych zajęć dydaktyczno-wyrównawczych i zajęć rozwijających umiejętności z języka angielskiego  z zastosowaniem metod i technik aktywizujących uczniów przy wykorzystaniu TIK w doposażonych za kwotę 346560,00 zł  8 multimedialnych salach językowych.

Zgodnie  z  harmonogramem obecnie trwa ostateczna rekrutacja beneficjentów projektu i przygotowania procedury przetargowej.

HARMONOGRAM ZAJĘĆ :

Harmonogramy_zajec_w_szkole_Baryla.doc

Harmonogram_zajec_w_szkole_Rajtar-Kryczenkowa.doc

Harmonogram_zajec_w_szkole_na_Agnieszka_Trzeciak.doc

Harmonogram_zajec_w_szkole_Mazurek.doc

WRZESIEŃ 2019

Po zakończeniu rekrutacji beneficjentów projektu „ Podniesienie efektywności kształcenia w zakresie języka angielskiego w szkołach podstawowych” we wszystkich szkołach podstawowych Gminy Strzegom rozpoczęła się jego realizacja dla uczniów  klas VII i VIII.

Zajęcia odbywają się salach językowych, przy zastosowaniu  metod aktywizujących z użyciem TIK oraz środków zakupionych w ramach projektu- fiszek, słowników i lektur w jęz. angielskim. Już niedługo każda szkoła zostanie także doposażona w tablicę interaktywną, laptopy oraz oprogramowanie do nauki i przeprowadzania testów.

Wszyscy nauczyciele prowadzący zajęcia objęci zostali szkoleniami w zakresie wykorzystania narzędzi TIK na lekcjach języka angielskiego.

Dodatkowe zajęcia z języka angielskiego w ramach projektu „Podniesienie efektywności kształcenia w zakresie języka angielskiego w szkołach podstawowych” odbywają się w naszej szkole regularnie. Prowadzą je nauczycielki języka angielskiego z naszej szkoły. Uczniowie klas VII i VIII, uczęszczający na pozalekcyjne zajęcia, korzystają z różnorodnych pomocy naukowych, takich jak słowniki, fiszki, ciekawe pozycje książkowe w języku angielskim. Jednak ogromną zaletą projektu jest możliwość nauki języka angielskiego dzięki sprzętowi multimedialnemu, takiemu jak tablica interaktywna czy laptopy dla każdego ucznia. Zajęcia prowadzone są metodami niestandardowymi. Uczniowie pogłębiają swoją wiedzę słuchając piosenek, oglądając filmy, pracując na programach komputerowych tworząc komiksy czy różnego rodzaju prezentacje w języku angielskim. Zajęcia są bardzo ciekawe i lubiane przez uczniów. Efekty projektu już są zauważalne. Dwoje uczniów uczęszczających na zajęcia przeszło do etapu powiatowego konkursu Zdolny Ślązaczek Język angielski, a oceny cząstkowe wielu uczniów znacząco się poprawiły. Cieszymy się, że ten projekt jest  realizowany w naszej szkole.

HARMONOGRAMY ZAJĘĆ    styczeń - maj 2020

Bożena Bednarska
    Sabina Ługowska

Sekretarz: Halina Subocz