• Pierwsze posiedzenie Młodzieżowej Rady Miasta

Naszą szkołę reprezentowali radni w składzie:

- Julia Dobrochowska,

- Julia Jaworska,

- Urszula Należna,

- Igor Sozański.

Po uroczystym ślubowaniu i głosowaniu, Julia Jaworska z klasy 8a została wybrana sekretarzem rady.

Serdecznie gratulujemy!

• SPORTOWA PRZYGODA Z DETEKTYWEM ZDRÓWKO

Spotkanie z przedstawicielami Instytutu Sportu.

• MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SPORTOWY

14 grudnia uczniowie klas 4-8 rywalizowali ze sobą w następujących dyscyplinach sportowych: piłce nożnej, unihokeju oraz siatkówce.

Laureatami turnieju zostali:

- w piłce nożnej (chłopcy):

I miejsce- klasa 7c

II miejsce - klasa 8a

- w unihokeju:

KLASY 4:

I miejsce - 4b

II miejsce - 4a

III miejsce - 4c

KLASY 5:

I miejsce - 5c

II miejsce - 5b

III miejsce - 5d

- w siatkówce (dziewczęta):

I miejsce - klasa 7a

II miejsce - reprezentacja klas szóstych

III miejsce - klasa 8a

Królem strzelców turnieju został Filip Mikulec z klasy 7c.

• CERTYFIKAT PRZYJACIELA SCHRONISKA

Zakończyliśmy szkolną zbiórkę dla bezdomnych zwierząt ze schroniska w Świdnicy.

Wszystkim zaangażowanym dziękujemy za wielkie serca, wrażliwość i pomoc!

• KONKURS RECYTATORSKI "MAŁY PEGAZIK"

13 grudnia w bibliotece szkolnej odbył się konkurs recytatorski "Mały Pegazik" dla uczniów klas 1-3.

Uczestnicy recytowali wybrany przez siebie wiersz, który oceniła komisja składająca się z bibliotekarek: p. Iwony Obozy oraz p. Haliny Soczyńskiej.

Kryteriami oceny były:

- dobór tekstu do możliwości ucznia,

- interpretacja utworu,

- kultura słowa,

- ogólny wyraz artystyczny.

Spośród 21 zgłoszonych uczniów komisja wyłoniła laureatów:

I miejsce: Iga Baryła kl. 3a

II miejsce: Natalia Buczek kl. 3b

III miejsce: Zuzanna Dudziak kl. 1a

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców, a wszyscy uczestnicy konkursu zakładki do książek i drobne upominki.

• POMÓŻMY PTAKOM PRZTRWAĆ ZIMĘ!

Samorząd Uczniowski PSP nr 2 serdecznie zachęca do udziału się w akcji dokarmiania ptaków.

Szczegóły na plakacie.

• SZKOLNY TURNIEJ MIKOŁAJKOWY

14 grudnia odbędą się zawody sportowe, których uczestnikami będą uczniowie z klas 4-8, w ramach Szkolnego Turnieju Mikołajkowego.

• KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

Serdecznie zapraszamy do SCK na kiermasz bożonarodzeniowy. Jesteśmy tu w godz. 9:00 - 15:00.

Na odwiedzających nasze stoisko czekają piękne ozdoby świąteczne, wykonane przez uczniów PSP nr 2, a na łasuchów pyszne, domowe ciasto oraz pierniczki.

• PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Pasowanie na Przedszkolaka połączone z wizytą Świętego Mikołaja.

• MIKOŁAJKI

6 grudnia naszych uczniów odwiedził Święty Mikołaj i swoją wizytą sprawił wszystkim wiele radości.

• KONKURS ŚWIĄTECZNY

Serdecznie zapraszamy uczniów klas 4-8 do udziału w konkursie.

• ANDRZEJKI

Dzisiejszy dzień w naszej szkole przebiegał pod hasłem zabaw i wróżb andrzejkowych. Nasi uczniowie dobrze się bawili i bardzo chcieli poznać spoją przyszłość.

• DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

24 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas 1-3 uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia

Moda na misie nie przemija, a dzisiaj każdy mógł przynieść do szkoły swoją ulubioną przytulankę oraz poznał historię tego święta.

Ten dzień był pełen uśmiechu i sprawił wszystkim dużo radości.

• OTRZĘSINY PIERWSZOKLASISTÓW

Otrzęsiny Pierwszoklasistów, czyli przyjęcie uczniów klas 1 do grona społeczności szkolnej.

• WARSZTATY MIKOŁAJKOWE

Warsztaty mikołajkowe w oddziałach przedszkolnych.

• OTRZĘSINY UCZNIÓW KLAS CZWARTYCH

• AKCJA CHARYTATYWNA "DLA FRANIA"

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji charytatywnej!

• ZBIÓRKA DLA SCHRONISKA W ŚWIDNICY

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji charytatywnej!

• Pasowanie na ucznia

Ten szczególny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego Pierwszoklasisty, ponieważ zostali oni oficjalnie przyjęci do grona społeczności szkolnej PSP nr 2.

Podczas uroczystości uczniowie pokazali, że potrafią pięknie śpiewać, tańczyć oraz recytować wiersze. Najważniejszą częścią tego wydarzenia było ślubowanie oraz pasowanie na ucznia. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami, którzy będą rzetelnie wypełniać swoje obowiązki.

Wszystkim Pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów w nauce i samych radosnych chwil.

• Międzynarodowy Dzień Tolerancji

16 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Tolerancji, czyli święto szacunku, akceptacji i uznania różnorodności kultur na świecie.