• Aktualności

  • Aktualności

            • Wyniki Konkursu Matematycznego Kangur

            • W marcu 2026 r. 13 uczniów naszej szkoły z kl. 4 - 8 wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur.  Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kategoriach  „Beniamin” oraz „Kadet”.

              Wyróżnienia otrzymali:

              Fabian Taranek  klasa 5c

              Elvis Żoch  klasa 5b

              Alan Tropper  klasa 7a

              Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

            • Wyniki konkursu „The Big Challenge”

            • W kwietniu 43 uczniów naszej szkoły z kl. 4-8 wzięło udział w ogólnopolskim konkursie z języka angielskiego „The Big Challenge”. Rozwiązywali oni test obejmujący zagadnienia z zakresu słownictwa, gramatyki, rozumienia ze słuchu oraz wiedzy o krajach anglojęzycznych.

              Koordynatorem konkursu była nauczycielka języka angielskiego - p.Dorota Mazurek.

              Po ogłoszeniu wyników, wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i certyfikaty, a uczniowie którzy uzyskali najwyższe wyniki otrzymali nagrody.

              Szczególne gratulacje należą się laureatom konkursu, którzy osiągnęli bardzo dobre rezultaty:

              Na poziomie klas 7

              * Maria Klimsiak - 1 miejsce w szkole oraz 1 miejsce w województwie

              • Adam Nowicki - 2 miejsce w szkole i 3 miejsce w województwie.

              Na poziomie klas 8

              * Julia Dubis- 1 miejsce w szkole oraz 5 miejsce w województwie

              • Nina Marcinkowska i Lena Ragan - 2 miejsce w szkole i 12 miejsce w województwie

              Na poziomie klas 5

              • Ignacy Jawor 1 miejsce w szkole i 6 miejsce w województwie

              Na poziomie klas 6

              • Marysia Stadnik - 1 miejsce w szkole i 27 miejsce w województwie

              Udział w konkursie był dla uczniów okazją do sprawdzenia swoich umiejętności językowych, porównania wyników z rówieśnikami z całej Polski oraz zdobycia nowych doświadczeń, które zwiększają motywację do nauki języka angielskiego.

              Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu „The Big Challenge” 2026 i życzymy dalszych sukcesów oraz satysfakcji z nauki języka angielskiego.

            • Zakończenie roku przedszkolnego

            • To był wyjątkowy dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.

              Podczas uroczystego zakończenia roku przedszkolnego, połączonego z Dniem Mamy i Taty, nasze Przedszkolaki z dumą zaprezentowały swoje występy, wywołując wiele pięknych emocji.

              Dziękujemy Rodzicom za obecność i wspólnie spędzone chwile, a dzieciom życzymy wspaniałych, słonecznych wakacji!

            • 5 miejsce na Dolnym Śląsku!

            • 10 czerwca w Lubinie uczniowie z PSP nr 2 rywalizowali w zawodach szachowych Dolnośląskiego Finału "Edukacja przez szachy w szkole". Zawody zgromadziły blisko 400 uczniów z dolnośląskich szkół podstawowych z klas I-III.

              W klasyfikacji drużynowej szkół PSP nr 2 zajęła wysokie 5 miejsce, natomiast indywidualnie Agata Buczek zajęła 2 miejsce w grupie dziewcząt z klas II. Wysokie miejsca w swoich grupach zajęli także Aleksander Wesołowski, który był 7 (chłopcy klasy I) oraz Szymon Matusiak – 8 miejsce (chłopcy klasy II).

              Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

            • Dzień Dziecka

            • Kochani Uczniowie!

              Z okazji Dnia Dziecka życzymy Wam, aby nie opuszczała Was dziecięca radość, aby Wasze marzenia się spełniły i otaczali Was sami dobrzy ludzie.

              Dyrektor szkoły- Sabina Ługowska wraz z Kadrą Pedagogiczną

            • Bajka charytatywna

            • Mamy przyjemność poinformować Państwa, że dzięki naszej corocznej bajce charytatywnej, udało nam się zebrać łączną kwotę: 11 130zł.

              Przekazaliśmy dla Asi i Ani po 5 565zł wraz z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia.

              Dziękujemy serdecznie wszystkim darczyńcom.

            • Aqualiga 2026

            • Aqualiga 2026 – sportowe emocje na Dolnośląskim Delfinku

              27 maja na krytej pływalni Dolnośląski Delfinek odbyła się 6 edycja Aqualigii – Mistrzostw Gminy w Pływaniu. W zawodach rywalizowali uczniowie szkół podstawowych z gminy Strzegom, a wydarzenie po raz kolejny połączyło sportową rywalizację z promocją aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Aqualiga to cykliczna impreza organizowana na basenie „Delfinek” w Strzegomiu przez szkoły podstawowe oraz lokalny Ośrodek Sportu i Rekreacji. Z roku na rok wydarzenie cieszy się coraz większym zainteresowaniem i stanowi ważny element sportowego kalendarza gminy.

              Tegoroczna edycja zgromadziła aż 107 zawodników i zawodniczek. Rywalizacja przebiegała bardzo dynamicznie, w atmosferze zdrowej konkurencji, wzajemnego wsparcia i sportowych emocji. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności pływackie oraz reprezentować swoje szkoły w duchu fair play.

              Zawodnicy startowali w pięciu grupach wiekowych:

              Grupa I – 2 długości basenu stylem dowolnym

              Grupa II – 2 długości basenu stylem dowolnym

              Grupa III – 4 długości basenu stylem dowolnym

              Grupa IV – 4 długości basenu stylem dowolnym

              Grupa V – 6 długości basenu stylem dowolnym

              Dużych emocji dostarczyły również wyścigi sztafetowe. Każdą szkołę reprezentowała czteroosobowa drużyna, a każdy uczestnik pokonywał 2 długości basenu stylem dowolnym.

              Medaliści PSP nr 2:

              Klasy 4

              2 miejsce - Pola Śmigiel

              Klasy 5

              1 miejsce - Aleksander Krzeszowski

              3 miejsce - Franciszek Dobrochowski

              3 miejsce - Natalia Buczek

              Klasy 6

              1 miejsce - Oliwier Antoniak

              2 miejsce – Aleksandra Michalec

              3 miejsce - Jakub Piotrowski

              Klasy 7

              2 miejsce - Nadia Sozańska

              3 miejsce - Maria Stadnik

              3 miejsce - Grzegorz Kwiatkowski

              Klasy 8

              1 miejsce - Michalina Soczyńska

              1 miejsce - Dominik Atłachowicz

              2 miejsce - Antonina Jaskulska

              2 miejsce – Iwo Bendig

              3 miejsce - Maja Adamska

              3 miejsce – Olaf Tomaszewski

              Gratulujemy wszystkim uczestnikom wspaniałych występów, sportowej postawy oraz zaangażowania.

              Dziękujemy organizatorom, opiekunom i kibicom za stworzenie wyjątkowej atmosfery tego wydarzenia.

            • PSP nr 2 otrzymała sprzęt multimedialny

            • PSP nr 2 otrzymała sprzęt multimedialny: tablety piórkowe, słuchawki z mikrofonem, statywy, mikrofony ze stacją, kamery, HUB USB.

              W ramach przedsięwzięcia: „Zestawy narzędzi IT na potrzeby prowadzenia lekcji zdalnych lub hybrydowych dostarczone szkołom zawodowym i instytucjom kształcenia ogólnego”, które jest inwestycją Krajowego Planu Odbudowy (wspólnie realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji oraz Naukową Akademicką Sieć Komputerową – Państwowy Instytut Badawczy).

              Łączna kwota przekazanego sprzętu wynosi: 8532,51 zł

            • Gminny konkurs "Spójrz przez moje niebieskie okno"

            • Wręczenie nagród oraz dyplomów uczestnikom gminnego konkursu organizowanego przez Zespół Szkół Specjalnych w Strzegomiu „Spójrz przez moje niebieskie okno". Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałych pomysłów, a zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów artystycznych!

            • Gminny konkurs "Bądź eko"

            • W dniu 14.05.2026r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom gminnego konkursu "Bądź eko", zorganizowanego przez firmę Eneris ECU.

              Niezmiernie miło nam poinformować, iż 2 miejsce zajęły uczennice PSP nr 2 z klasy 6a: Jagoda Bosakiewicz, Alicja Tsiarnouskikh, Laura Kryślak i Laura Pindral. Dziewczynki przygotowały plakat oraz bardzo ciekawą prezentację zawierającą przekaz, jak ważne jest bycie eko.

              Serdecznie gratulujemy sukcesu

            • Życzenia

            • Drodzy Ósmoklasiści,

              życzymy Wam wiary we własne siły oraz szczęścia na egzaminie

              Wierzymy, że w pełni wykorzystacie swój potencjał.

              Niech ten czas będzie dla Was nie tylko okazją do sprawdzenia swojej wiedzy, ale także do budowania pewności siebie i doświadczenia, które będziecie mogli wykorzystać w przyszłości.

              Wierzymy, że uzyskane wyniki spełnią Wasze oczekiwania oraz otworzą Wam drogę do upragnionej szkoły ponadpodstawowej.

              Pamiętajcie, że nie Jesteście sami – trzymamy kciuki i jesteśmy z Wami.

              Dyrektor szkoły – Sabina Ługowska wraz z Kadrą Pedagogiczną .

      • Kontakt

        • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika z oddziałami przedszkolnymi w Strzegomiu
        • tel/fax (+48)074 649 12 99

          adres skrytki e-PUAP

          https://www.gov.pl/web/gov/klauzula-przetwarzania-danych-osobowych-udostepnionych-droga-elektroniczna
        • ul. Mickiewicza 1
          58-150 Strzegom

          Dyrektor:
          Sabina Ługowska

          Wicedyrektorzy:
          Anetta Mularczyk
          Ewa Ibek

          Sekretarz:
          Barbara Śliwa

          Administrator Bezpieczeństwa Informacji (ABI) / Inspektora Ochrony Danych w PSP nr 2 z oddziałami przedszkolnymi w Strzegomiu :
          Krzysztof Olejniczak
          Możliwość zgłaszania spraw dotyczących bezpieczeństwa danych codziennie w godzinach od 8.00-15.00 pod numerem telefonu 609 010402
          lub adresem e-mail:
          krzysztof.olejniczak@
          comars.pl
          Poland
      • Logowanie